piątek, 26 maja 2023

"Pięciu nieudanych"

Było ich pięciu, pięciu nieudanych...Co robili? O tym mogły dowiedzieć się Starszaki z ZS w Gogołowie na lekcji bibliotecznej przeprowadzonej przez Panią bibliotekarkę z Filii w Gogołowie. Na początku odbyła się krótka pogadanka o poszanowaniu książek i o tym, jak zostać czytelnikiem biblioteki. Następnie odbyło się głośne czytanie książki pt. ,,Pięciu nieudanych” Beatrice Alemagna, książki, która uczy nas samoakceptacji. Dzieci rozmawiały o tym, że można być szczęśliwym nawet, gdy nie jest się ,,doskonałym” w oczach innych, ważna jest akceptacja siebie😍👏👏👏Na koniec zajęć przedszkolaki miały okazję narysować siebie jako szóstego nieudanego, by później wspólnie rozmawiać o tym, że to, co z jednej strony może być według nas felerne, dziurawe to tak naprawdę jest to coś, co sprawia, że jesteśmy wyjątkowi, coś dzięki czemu wyróżniamy się wśród innych. Dziękuję bardzo za cudownie spędzony czas, piękne rysunki i ciekawe rozmowy.

M. Syrek