GBP we Frysztaku - Filia w Stępinie


Wiejski Dom Ludowy Stępina 165
tel.
782273803


e-mail: agata.wojnarowska@biblioteka.frysztak.pl
Biblioteka czynna w godzinach: 

Poniedziałek:   8:00 - 15:00
Środa:             12:30 - 16:00
Czwartek:         8:00 - 15:00 

                                                         

                                                    
Bibliotekarz: mgr Agata Wojnarowska
Biblioteka dla dorosłych i dzieci.

Filia posiada stanowiska z dostępem do Internetu. Dostęp do Internetu przez czytelników może dotyczyć wyłącznie zasobów związanych z edukacją i informacją.

Od stycznia 2017 r. Filia obsługuje Czytelników w systemie bibliotecznym MAK+, tworzonym przez Instytut Książki na zlecenie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Zbiory: literatura piękna i popularnonaukowa dla dzieci, młodzieży i dorosłych, lektury dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalistów i licealistów. Bogaty zbiór piśmiennictwa na temat historii
i współczesności gminy, regionu oraz dorobku intelektualnego i artystycznego twórców regionalnych.Historia

Początki biblioteki sięgają już lat 60-tych, gdzie działał punkt biblioteczny Gromadzkiej Biblioteki Publicznej w Cieszynie, który był prowadzony w kolejnych latach przez: Zofię Włodykę, Stanisławę Bożek, G. Wnęk, Genowefę Tokarską.
Gromadzenie i opracowywanie księgozbioru Filii w Stępinie rozpoczęto we wrześniu 1987 roku, kiedy to tworzenie Filii Bibliotecznej powierzono Panu Janowi Pieknikowi. W marcu 1988 r. rozpoczęła swoją działalność ostatnia z agend na gminnej mapie frysztackich placówek bibliotecznych na powierzchni 35 m2. Księgozbiór biblioteki liczył ponad tysiąc sześćset książek. Podjęto współpracę ze Szkoła Podstawową w Stępinie. Dzieci uczęszczały na wieczorki literackie, czytelnicze i lekcje biblioteczne. Organizowane były liczne spotkania dla młodzieży i dorosłych. Biblioteka współpracowała także z Kołem Gospodyń Wiejskich. Filia do roku 1996 funkcjonowała w domu prywatnym Państwa Piekników, a od 1997 roku znajduje się w budynku Domu Ludowego, w lokalu o powierzchni 52m2. 
 

 
Od listopada 1997 r. do września 2006 r. bibliotekę prowadziła Pani Bogusława Biedroń, następnie przez okres dwóch lat pracowała Pani Bożena Winiarska, a od 15 października 2008 r. biblioteką kieruje Pani Agata Wojnarowska. Księgozbiór biblioteki liczył na koniec 2016 r. 5 123 książki. 
Od stycznia 2017 r. Filia obsługuje Czytelników w systemie bibliotecznym MAK+, tworzonym przez Instytut Książki na zlecenie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More

 
Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | GreenGeeks Review