Katalog ON-LINEElektroniczna wypożyczalnia książek w GBP we Frysztaku.

Od stycznia 2017 r. GBP we Frysztaku oraz Filie w Cieszynie, w Gogołowie, w Lubli i w Stępinie obsługują Czytelników w systemie bibliotecznym MAK+, tworzonym przez Instytut Książki na zlecenie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Korzyści dla czytelników jakie daje wypożyczanie elektroniczne:
 
- czytelnik otrzymuje elektroniczną kartę biblioteczną o przypisanym na stałe numerze,
- wystarczy raz zapisać się, aby korzystać z biblioteki we Frysztaku i filiach bibliotecznych
w Cieszynie, Gogołowie, Lubli i Stępinie,
- osoby zarejestrowane w systemie mają możliwość bieżącego przeglądania swojego konta, historii wypożyczeń,
- czytelnik może rezerwować książki przez Internet.
- zainteresowani mogą wyszukiwać książki on-line w katalogu biblioteki – obecnie 48 tys. egzemplarzy – na bieżąco uzupełniany
- istnieje możliwość przeglądania katalogów wszystkich bibliotek pracujących w MAK +

Podstawową cechą odróżniającą system MAK+ od wszystkich innych systemów katalogowych jest fakt, że biblioteki katalogują i udostępniają swoje zbiory jednocześnie w dwóch miejscach: na swojej stronie www oraz na stronie szukamksiążki.pl. Wg stanu na dzień 26 września 2021 roku, na stronie szukamksiążki.pl jest dostępnych 25 834 046 egzemplarzy książek. Średnio, dziennie przybywa ich 4 852.

Od stycznia 2017 nasz katalog stał się katalogiem centralnym, czyli pokazuje i przeszukuje jednocześnie zasoby wszystkich placówek, co więcej, stał się częścią całej bazy MAK+, więc
z  ogólnego adresu https://szukamksiążki.pl pozwala na sprawdzenie zbiorów wszystkich bibliotek pracujących w tym systemie – zarówno w najbliższej okolicy, Polsce, jak również zagranicznych.

 System biblioteczny MAK+ funkcjonuje obecnie w 2 594 bibliotekach (w 1 071 bibliotekach głównych i 1 523 filiach) co stanowi ok. 32,05% spośród wszystkich bibliotek publicznych w Polsce.

 
Jak korzystać z katalogu online szukamksiążki.pl
 

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More

 
Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | GreenGeeks Review