Nowa odsłona kampanii „Mała Książka – Wielki Człowiek”! Bierzemy udział, zapraszamy, wyprawki czekają!

Nowa odsłona kampanii "Mała Książka-Wielki Człowiek" 2023 zapraszamy do naszych bibliotek!


  
Wszystkim miłośnikom książek dziecięcych i bibliotek kampania ,,Mała książka – Wielki Człowiek” jest z pewnością bardzo dobrze znana! W tegorocznej edycji projektu na bibliotekarzy i Małych Czytelników będzie czekać jednak wiele nowości!

Nowa edycja, nowa Wyprawka Czytelnicza

Z myślą o najmłodszych czytelnikach przygotowaliśmy zupełnie nową Wyprawkę Czytelniczą. Choć premiera dopiero w październiku, to już dziś uchylamy nieco rąbka tajemnicy – znajdziecie w niej  autorską książkę napisaną i zilustrowaną specjalnie dla naszego projektu przez wybitnych twórców, uwielbianych przez najmłodszych czytelników. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Nowością w tegorocznej kampanii będą również Wyprawki w wersji ukraińsko-polskiej. Mamy ogromną nadzieję, że pomogą dzieciom z Ukrainy zaprzyjaźnić się z polskimi bibliotekami i literaturą. Wspólne czytanie to przecież nie tylko wspaniała zabawa i rozwój w wielu obszarach, ale też budowanie poczucia bezpieczeństwa i przynależności do wspólnoty – rodzinnej i lokalnej.

 Jak działa projekt?

Do tegorocznej edycji projektu zgłosiło się aż 6710 bibliotek publicznych z całej Polski. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które odwiedzi jedną z nich, otrzyma nieodpłatnie Wyprawkę Czytelniczą oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, przedszkolak otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Dlaczego warto odwiedzać z dzieckiem bibliotekę?

  • Dziecko może poznać ważne miejsce na mapie dzieciństwa – bibliotekę –  i dzięki temu w pełni stać się uczestnikiem życia kulturalnego.
  • Biblioteki oferują nie tylko bezpłatny dostęp do książek, ale też szeroką ofertę kulturalną, dzięki czemu zarówno dzieci, jak i rodzice mogą brać udział w rozmaitych zajęciach, warsztatach i wydarzeniach przygotowanych przez bibliotekarzy.
  • Wizyty w bibliotece uczą dziecko samodzielności, podejmowania własnych wyborów i odpowiedzialności za wypożyczoną książkę.

Pamiętajcie, że miłość do czytania jest prezentem na całe życie!

***

Kampania „Mała książka – wielki człowiek” to projekt realizowany przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Zaczynamy!

    Miło nam poinformować, że Gminna Biblioteka Publiczna we Frysztaku wraz z Filiami w Cieszynie, Stępinie, Lubli i Gogołowie bierze udział w projekcie "Mała Książka-Wielki Człowiek". Zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym tj.(4,5,6-cio latki) do udziału w projekcie. Zapisz dziecko do Biblioteki, wypożyczcie książkę i odbierzcie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej książkę "Pierwsze czytanki dla..." oraz kartę Małego Czytelnika, do której Twoje dziecko będzie zbierało naklejki - jedną za każdą wizytę zakończoną wypożyczeniem książki z księgozbioru dziecięcego. Wyprawki dostępne również w wersji ukraińsko-polskiej! Czekamy na Was😍 Zaczynamy już od dziś (październik 2022).

 Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More

 
Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | GreenGeeks Review