GBP we Frysztaku - Filia w Gogołowie

środa:          8:30 - 12:30
piątek:         9:00 - 17:00

Szanowni Czytelnicy!!!

W dniach 22-29.10.2021 r. biblioteka nieczynna.

Szanowni Czytelnicy!!!

od 29 czerwca 2021 r.
wolny dostęp do zbiorów, możliwość korzystania z czytelni i stanowiska komputerowego.

Przypominamy o obowiązujących obostrzeniach sanitarnych i zasadach bezpieczeństwa:
•    W Bibliotece obowiązuje wolny dostęp do półek.
•    Obowiązuje limit liczby Czytelników przebywających w przestrzeniach bibliotek w tym samym czasie. Informacja o limicie osób umieszczona jest przed wejściem do danej biblioteki.
•    W związku z limitami Użytkowników jednocześnie przebywających w placówkach, czas korzystania z czytelni i stanowisk komputerowych nie może przekroczyć 1 godz.
•    Bezpośrednia obsługa czytelników odbywa się  z zachowaniem reżimu sanitarnego.
Czytelników obowiązują maseczki, dezynfekcja rąk oraz zachowanie dystansu społecznego – min. 1,5 metra.
•    Możliwe jest wcześniejsze zamówienie książek – telefoniczne lub mailowe – nr telefonów i adresy mailowe na stronie internetowej biblioteki

Zapraszamy: wtorek i piątek w godz. 9:00 – 17:00,
            w środę w godz. 8:30 – 12:30

W tym trudnym dla wszystkich czasie zachęcamy
do skorzystania:

„Książka na telefon”
Zadzwoń-napisz, zamów, odbierz w umówionym terminie.

Bibliotekarz: Alicja Jędrusik
Biblioteka dla dorosłych i dzieci.

Filia posiada stanowiska z dostępem do Internetu. Dostęp do Internetu przez czytelników może dotyczyć wyłącznie zasobów związanych z edukacją i informacją.

Obecnie pracujemy w programie bibliotecznym MAK+.
Zbiory: literatura piękna i popularnonaukowa dla dzieci, młodzieży i dorosłych, lektury dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalistów i licealistów. Bogaty zbiór piśmiennictwa na temat historii
i współczesności gminy, regionu oraz dorobku intelektualnego i artystycznego twórców regionalnych.

Biblioteka do kwietnia 2019 r. mieściła się w domu prywatnym.

Biblioteka od maja 2019 r. zajmuje pomieszczenia w budynku gminnym – Gogołów 5 (przy Ośrodku Zdrowia).

Historia

W latach 50-tych istniał punkt bibliotecznych w Gogołowie (m.in. punkt prowadziła Kazimiera Mosoń). W roku 1961 w gromadzie Gogołów powstała Gromadzka Biblioteka Publiczna w Gogołowie (przekazano z Frysztaka 300 książek). Jedną z pierwszych jej organizatorek była Pani Władysława Pająk, następnie od maja 1962 r. do końca września 1966 r. Pani Zofia Soczek, będąc na zastępstwie pracowała Pani Danuta Szydło, a od października 1966 r. do końca maja 1979 r. kierowała placówką Pani Kazimiera Papiernik (Drak). Następnie od maja 1979 r. do końca lutego 1986 r. pracowała Pani Barbara Malikowska, potem od listopada 1979 r. do końca stycznia 1983 r. pracowała na czas określony Pani Józefa Mocek, a od października 1981 r. z małą przerwą do końca czerwca 2016 r. Pani Zofia Jedziniak, która odeszła na emeryturę. Obecnie biblioteką opiekuje się Pani Alicja Jędrusik.
W bibliotece pracowały będąc na zastępstwie: Pani Zofia Bysiewicz od kwietnia 1983 r. do końca lutego 1986 r., Pan Robert Rec od września do 24 października 1989 r., Pani Mariola Godek od października 1989 r. do końca grudnia 1990 r. Od stycznia 2017 r. Filia obsługuje Czytelników
w systemie bibliotecznym MAK+, tworzonym przez Instytut Książki na zlecenie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W 2019 roku filia biblioteczna zmieniła lokalizację, do kwietnia 2019 r. biblioteka mieściła się w domu prywatnym na powierzchni 42 m2, a od maja 2019 r. zajmuje pomieszczenia o pow. 49 m2 w budynku gminnym – Gogołów 5 (przy Ośrodku Zdrowia)
z księgozbiorem, który liczy 7 275 książek.