środa, 24 czerwca 2026

Przywitanie lata- wyprawki dla przedszkolaków


     Serdecznie zapraszamy przedszkolaków po nowe wyprawki „Przywitanie lata” do tego uczestnik otrzymuje kartę Małego Czytelnika do zbierania naklejek za wypożyczenia oraz broszurę informacyjną dla rodziców przypominającą o korzyściach płynących z codziennego czytania.

☺️Wyprawki dostępne w naszych placówkach bibliotecznych! Zajrzyjcie do nas!

"Cicho Tania, dość szczekania"...czyli najlepsze sposoby na dobry sen


     Ostatnie dni roku szkolnego dzieci klas I-III z Zespołu Szkół w Lubli przeznaczyły na odwiedziny w Bibliotece. Dzieci wysłuchały książki „Cicho Tania, dość szczekania”, której autorem jest Ted Forsstrom. Wspólnie szukaliśmy najlepszych sposobów, które pomagają w zasypianiu👀 Odgadywaliśmy psie sny. Był także quiz ze znajomości lektur szkolnych. Oczywiście wszyscy poradzili sobie śpiewająco. Mimo, iż pogoda pokrzyżowała nam plany i nie mogliśmy wyjść na zewnątrz, spotkanie przebiegało w przyjemnej atmosferze. Bardzo dziękuję za odwiedziny.

                                                                                                                              A. Szerląg






wtorek, 23 czerwca 2026

Czytaj nowe historie

Serdecznie zapraszamy, by zanurzyć się w najnowsze tytuły👀😎Polecamy hity, które idealnie sprawdzą się na letni urlop😘
 






piątek, 19 czerwca 2026

„Gdzie legenda, tam przygoda – poznaj ją, bo czasu szkoda!”


18 czerwca naszą bibliotekę odwiedziły dzieci z klas II i III Szkoły Podstawowej w Cieszynie. Tematem spotkania były regionalne i lokalne legendy naszych okolic. Podczas zajęć uczestnicy z dużym zainteresowaniem wysłuchali trzech legend o Górze Chełm ⛰️ oraz legendy o Trzech Prządkach 🧶. Opowieści te przybliżyły dzieciom historię regionu, jego tradycje oraz niezwykłe miejsca związane z lokalnymi podaniami i wierzeniami. Następnie uczniowie poznali różnice między legendą a baśnią. Wspólnie rozmawialiśmy o cechach charakterystycznych obu gatunków i odkrywaliśmy, które elementy opowieści są związane z historią, a które z magią i fantazją. 🔍✨Nie zabrakło również kreatywnej zabawy! Podczas zajęć manualnych dzieci wykonały magiczne różdżki, 🪄🌟 wykazując się dużą pomysłowością i zdolnościami plastycznymi.

Tego dnia odbyło się także uroczyste wręczenie dyplomów i upominków 🏆🎁 w ramach konkursu „Mój bohater – moja historia w wierszu”. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy talentu, zaangażowania i pięknych prac! 👏😊

                                                                                                                 I.Arciszewska

 







czwartek, 18 czerwca 2026

Jak nie czytam, jak czytam!

    W czerwcowe przedpołudnie uczestniczyłam w ogólnopolskiej akcji "Jak nie czytam, jak czytam", zorganizowanej w Szkole Podstawowej nr 1 we Frysztaku. Zgromadzono w jednym miejscu wszystkich uczniów szkoły, a sala gimnastyczna zamieniła się w czytelnię👀😍Wydarzenie ubarwił efektowny pokaz postaci literackich na specjalnie rozłożonym czerwonym dywanie. Uczniowie z dumą prezentowali pomysłowe stroje inspirowane bohaterami znanych książek. Odbyło się głośne czytanie, by rozbudzić ciekawość młodych słuchaczy i zachęcić do odkrywania świata literatury. Zaplanowano również cichutką przerwę na wspólne ciche czytanie, podczas którego uczniowie zanurzyli się w wybranych przez siebie książkach. Akcja miała na celu zmianę wizerunku książki oraz pokazanie młodemu pokoleniu, że czytanie to doskonała rozrywka i relaks, a nie tylko przykry obowiązek szkolny. Akcja zdecydowanie pokazała, że książki potrafią jednoczyć i inspirować. To znakomita promocja czytelnictwa!😎Założeniem akcji było czytanie bez przymusu, budowanie społeczności i dobra zabawa! Dziękuję za zaproszenie!

                                                                                                                     A.J







środa, 10 czerwca 2026

"Wiosenne rande-wu" z poezją Wiesi Gawrych z Brzostku


    9 czerwca w Gminnej Bibliotece Publicznej we Frysztaku odbyło się wyjątkowe spotkanie poetyckie z Panią Wiesią Gawrych – poetką z Brzostku. Okazją do tego wydarzenia była promocja jej debiutanckiego tomiku poezji „Wiosenne rande-wu”, wydanego przez Wydawnictwo AGAZAH z Krosna. Pani Agata Zahuta przybliżyła w interesujący sposób twórczość i osobowość autorki. Nie zabrakło również muzycznych wzruszeń- przedpołudnie umiliła muzyka i wspólny śpiew; skrzypce-Lesia Radevych i akordeon- Zbigniew Gierut. Przybyli goście z radością włączyli się do wspólnego śpiewu biesiadnych piosenek, tworząc przy tym ciepłą i serdeczną atmosferę. Pani Wiesia Gawrych zachwyciła zebranych nie tylko swoją poezją, ale pogodą ducha, autentycznością i życiową filozofią, która skłania do refleksji nad pięknem codzienności😍😘Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli zatrzymać się na chwilę i zanurzyć w świecie poezji😎




















DKK czerwcowe


    Serdecznie zapraszamy na spotkanie DKK dla młodzieży 16 czerwca 2026r. WTOREK o godzinie 15.15 w Gminnej Bibliotece Publicznej we Frysztaku. Spotkanie przy książce "Naznaczone złotem".

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More

 
Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | GreenGeeks Review