środa, 9 listopada 2022

NIECODZIENNY GOŚĆ W BIBLIOTECE...

Na zdjęciu piesek

25 października świętowaliśmy DZIEŃ KUNDELKA (czyli wszystkich psiaków o wielu rasach) - to nieformalne polskie święto obchodzone jest w dzień po wejściu w życie ustawy o ochronie zwierząt. W obchody tego święta szczególnie zaangażowały się Przedszkolaki z Cieszyny, które postanowiły świętować w bibliotece. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji i niespodzianka - gość specjalny – pies BANDZIOR. Przedszkolaki wysłuchały historyjki o piesku, dowiedziały się wielu ważnych informacji na temat pielęgnacji i „psich zwyczajów”. Gość zaprezentował sztuczki, jakie potrafi zrobić... chętnie dawał dzieciom łapę i dostojnie wysłuchał piosenek, które mu śpiewały. Dzieci pokolorowały też rysunki piesków, które powiesiliśmy na wystawie. Tradycyjnie, Przedszkolaki wypożyczyły książki i zapowiedziały kolejną wizytę.

W naszych bibliotekach miłośnicy piesków wszelkiej maści znajdą wiele ciekawych pozycji książkowych, które z pewnością zainteresują najmłodszych czytelników. Zapraszamy!