wtorek, 9 sierpnia 2022

Dzień Miłośników Książek


     9 sierpnia to Światowy Dzień Miłośników Książki i z tej okazji chcielibyśmy złożyć Wam radosne życzenia wyłącznie porywających, dopasowanych do nastroju i potrzeb lektur, zachęcając jednocześnie do celebrowania tego niezwykłego święta. 

    Smakosze po uszy zaczytani i bez reszty zakochani w literaturze, wielbiciele kryminałów, wyznawcy klasyki i sentymentalni idealiści, amatorzy smakowitych powieści obyczajowych i nieugięci poszukiwacze, wertujący opasłe tomiszcza z dziedzin wszelakich, a także Wy nasi najmłodsi czytelnicy – wszystkiego, co najpiękniejsze i lektur niezapomnianych!

Geneza Światowego Dnia Miłośników Książki (Book Lovers Day) spowita jest mgiełką sekretu, lecz nietrudno się domyślić, iż anonimowy twórca naszego święta, musiał z nami dzielić pasję czytania książek. Fantastyczny pomysł stał się okazją do refleksji tak nad istotą literatury, jak i nad pobudkami, kierującymi nami czytelnikami podczas wyboru tej właściwej książki. Powiedzielibyśmy, że to okazja niepowtarzalna, ale przecież każdy dzień może być niekończącym się „świętem czytelnika”. Czytelnicy posiadają bowiem animującą moc, bez których najpiękniejsza nawet opowieść pozostaje zastygłą, nieruchomą w  oczekiwaniu na porwanie we wspólną podróż. Wszyscy jesteśmy zatem czarodziejami. Pamiętajcie – każda z książek jest tą właściwą, jeżeli w jakiś sposób Was wzbogaca i nie ma takiej lektury, która nie pozostawia w Was śladu. Co więcej – bez Was, nie byłoby ani książek, ani bibliotek i za Waszą obecność szczerze dziękujemy! Jak więc uczcicie wtorkowe święto?

    Dzień Miłośników Książek to inicjatywa mająca na celu popularyzację czytelnictwa. Warto więc zachęcać do przenoszenia się w inne światy dzięki słowu pisanemu, a prawdą jest, że osoby, które czytają książki żyją więcej niż jeden raz😍

Czekamy na Was każdego dnia!😎

 WASZE BIBLIOTEKARKI


Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More

 
Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | GreenGeeks Review