piątek, 10 czerwca 2022

Ach! Marzenia, czyli Dyzio Marzyciel w Bibliotece…

Z okazji XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom (28 maja-04 czerwca) pod tegorocznym hasłem„ Klimat dla polskich autorów” 02 czerwca 2022r. Bibliotekę w Gogołowie odwiedzili uczniowie klas II i III Szkoły Podstawowej z Glinika Górnego. Tematyka spotkania poświęcona była twórczości Juliana Tuwima, a dokładnie jego wierszom. Dzieci wykazały się dużą znajomością utworów autora. Zagadki, quizy i rozsypanka z tytułami wierszy były dla nich przyjemnością. Po wysłuchaniu wiersza pt. „Dyzio Marzyciel” dzieci chętnie opowiadały o swoich marzeniach, a na przygotowanych  obłoczkach napisały swoje marzenia. Z zaangażowaniem wzięły udział w inscenizacji słowno –ruchowej „Rzepka”, a dosłownie z wyrywaniem rzepki. Było marzycielsko i wesoło!  Dziękujemy za udział w zajęciach!
                                                             M. Syrek