niedziela, 22 maja 2022

8-15 maja Tydzień Bibliotek

Z okazji Tygodnia Bibliotek we wtorek 10 maja Bibliotekę w Gogołowie odwiedziła grupa przedszkolaków ze Szkoły Podstawowej z Glinika Górnego. Bibliotekę rozpromieniła nie tylko piękna pogoda, ale przede wszystkim cudowne uśmiechy na twarzach dzieci. Atmosfera była niesamowita. Dzieci poznały zasady obowiązujące w bibliotece, dowiedziały się, jak zostać czytelnikiem. Był też czas na zabawę. Najpierw dzieci miały za zadanie odgadnąć postacie z bajek, później wysłuchały opowieści o „Najelegantszym olbrzymie w mieście”. Na koniec, nawiązując do usłyszanej historii, zdobiły krawaty origami, które posłużą im jako zakładka do książki. To był bardzo miło i nietypowo spędzony czas …wśród książek.
   Dziękujemy!
                                    Magdalena Syrek