czwartek, 6 maja 2021

Tydzień Bibliotek 2021! Zajrzyjcie do nas, bawcie się z nami.

Przed nami Tydzień Bibliotek, który z inicjatywy Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich odbędzie się w bibliotekach w całej Polsce w dniach 8-15 maja br., pod hasłem “Znajdziesz mnie w bibliotece”.  Hasło to niesie w sobie semantyczną lekkość i swobodę, która pozwala myśleć o bibliotece, jako miejscu, gdzie wszystko zależy od Ciebie, miejscu, które nic nie wymusza, jedynie zaprasza, a jednocześnie wybór, czy skorzystasz z zaproszenia, pozostawia Tobie, Twojej woli, aktywności, a przede wszystkim determinacji. Każdego dnia jesteśmy gotowi do spotkania z Tobą, drogi Czytelniku! Jesteśmy, by zawsze towarzyszyć Ci w wyborach czytelniczych, by wymienić się wrażeniami z przeczytanych lektur, by porozmawiać o tym, co dla nas ważne, by podzielić się radością, a czasem też troską. Jesteśmy tu dla Ciebie, zapraszamy!

Zachęcamy do wzięcia udziału w naszej akcji czytelniczej „Bilet powrotny do biblioteki” Akcja jest formą dobrowolnej zabawy dla dzieci i młodzieży. Polega ona na realizacji poniższych kroków:
- Dziecko, które odwiedzi bibliotekę otrzyma bilet powrotny do biblioteki, na którym znajdują się ikonki ilustrujące kategorie książek oraz legenda.
- Podczas każdej wizyty w bibliotece dziecko może poprosić o książkę z danej kategorii. Po wypożyczeniu przynajmniej jednej książki dziecko może przykleić sobie naklejkę.
- Po uzupełnieniu całego biletu dziecko otrzyma dyplom oraz nagrodę niespodziankę.

Co miesiąc  na stronie naszej Biblioteki podsuwamy Wam nowości książkowe, które bawią, zaciekawiają fabułą i sprawiają, że czytanie staje się niezapomnianą przygodą!
Oto kolejna dawka nowości!! Zapraszamy:)

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More

 
Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | GreenGeeks Review