wtorek, 8 grudnia 2020

"Wkręć się w pomaganie - zbieraj plastikowe zakrętki razem z nami!"

Akcja Filii bibliotecznej  w Gogołowie. “Zakrętkowe serce”, drugi w gminie czerwony kosz w kształcie serca, do którego można wrzucać plastikowe zakrętki stanął przy wejściu do Filii Biblioteki Publicznej w Gogołowie. Pojemnik przeznaczony jest na wszelkie plastikowe zakrętki, bez względu na kształt, czy kolor. Mogą to być zakrętki np. po napojach, kawie, mleku, czy jogurtach, ale również po chemii gospodarczej, po płynach do zmywania, szamponach i płynach do płukania. Ważne, by nie dorzucać do zakrętek innych przedmiotów, a jeżeli mają one np. tekturowe uszczelki – trzeba je usunąć przed wrzuceniem. Taka zbiórka, poza oczywistym celem charytatywnym, w doskonały sposób uświadamia ludziom, czym tak naprawdę jest recykling i jaki jest pożyteczny. Biblioteka Publiczna wraz z anonimowy sponsorem nakręca na pomaganie i recykling!

Zapraszamy po książki, które w doskonały sposób uświadamia ludziom, czym tak naprawdę jest recykling i jaki jest pożyteczny.👬