środa, 6 maja 2020

Otwarcie biblioteki – informacja dla czytelników.

Gminna Biblioteka Publiczna we Frysztaku będzie czynna od 7 maja 2020 r. od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00. W soboty będzie nieczynne. Filia biblioteczna w Stępinie zostanie otwarta 11 maja 2020 r., filia w Cieszynie 12 maja 2020 r.

Podstawowe zasady bezpieczeństwa, które obowiązywać będą w GBP i jej filiach:
1.    GBP we Frysztaku wraz z filiami realizuje jedynie wypożyczenia i zwroty materiałów bibliotecznych.
2.    Dla czytelnika otwarta jest wyłącznie wypożyczalnia. Czytelnie, stanowiska komputerowe oraz inne przestrzenie biblioteki pozostają zamknięte dla użytkowników.
3.    W bibliotekach nie ma wolnego dostępu do księgozbioru, książki podaje bibliotekarz.
4.    Każdy czytelnik ma obowiązek noszenia maseczki i rękawiczek. Po wejściu do biblioteki należy zdezynfekować ręce.
5.    W bibliotece może przebywać maksymalnie 2 osoby – GBP we Frysztaku (1 osoba Oddział dla dzieci, 1 osoba wypożyczalnia dla dorosłych) oraz 1 osoba filie.
6.    Należy zachować bezpieczną odległość między osobami (min. 2 metrów).
7.    Książki zwrócone przez czytelników będą poddawane 3-dniowej kwarantannie. Książek ze względu na możliwości nieodwracalnego uszkodzenia nie wolno dezynfekować preparatami opartymi na detergentach ani na alkoholu.
8.    Możliwe jest wcześniejsze zamówienie książek – telefoniczne lub mailowe – nr telefonów i adresy mailowe na stronie internetowej biblioteki.