piątek, 12 października 2018

Finał konkursu „Super Czytelnik Wakacji 2018”
5 października w Gminnej Bibliotece Publicznej we Frysztaku odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu „Super Czytelnik Wakacji 2018”, który trwał od 3.07. do 31.08 2018 roku. Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowań czytelniczych u dzieci, promocja biblioteki i jej zadań oraz zachęcenie do częstego jej odwiedzania. Zadaniem uczestników było zbieranie stempli za wypożyczenie przynajmniej jednej książki. Do konkursu przystąpiło 52 dzieci, kartę „Super Czytelnika” zwróciło 41 dzieci. Konkurs został rozstrzygnięty przez komisję konkursową  po podliczeniu stempli na kartach „Super Czytelnika” w trzech grupach wiekowych:

W kategorii I czyli dzieci najmłodsze i przedszkolaki:
I miejsce - Rzeźnikiewicz Aleksandra
II miejsce - Minior Kamil
III miejsce - Grygiel Filip
Wyróżnieni : Giera Natalia, Drzał Maria, Salamon Artur, Salamon Aleksandra, Grygiel Jakub, Januszek Tymoteusz, Sokołowska Zofia, Mocek Kornelia, Husar Wiktoria, Roś Natalia, Salamon Klara, Salamon Emil, Wójcik Oliwia
W tej kategorii komisja przyznała  nagrodę specjalną za największą liczbę wypożyczonych książek dla Zuzanny Gliwy.

Uczniowie klas I-III :
I miejsce - Bryda Jakub
II miejsce - Grygiel Szymon
III miejsce - Miras Amelia, Miras Wiktor, Drzał Katarzyna

Wyróżnieni:  Golowska Małgorzata, Piękoś Dominik, Furtek Julia, Rec Martyna, Frydrych Karolina, Giera Jakub, Steczkowska Dorota,  Stępień Dominik, Kostur Natalia, Sikora Dominika, Sikora Martyna, Kowalska Marlena, Bober Kinga

Uczniowie klas IV-VIII:
I miejsce - Bryda Patrycja
II miejsce - Golowska Gabriela
III miejsce - Bryczek Zuzanna

Wyróżnieni: Stępień Daria, Grygiel Martyna, Strugała Weronika
Laureaci otrzymali medale „Super Czytelnika Wakacji 2018”, nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy. Dzieci z trochę mniejszą ilością wizyt  również zostały docenione i wyróżnione w postaci książek, upominków i dyplomów.
W ramach podziękowań za tak duże zaangażowanie się w akcję, dla wszystkich dzieci i rodziców wystąpił krakowski Teatr "Maska" ze spektaklem pt. „Opowieści z teczki profesora Książeczki”. Widzowie oglądający spektakl poznali zabawnego profesora, który okazał się być specjalistą od wyobraźni. Profesor starał się udowadniać wszystkim widzom, jak wielką siłę posiada wyobraźnia. Dziękujemy wszystkim dzieciom, a przede wszystkim rodzicom, którzy dbali o to, aby dzieci mogły dotrzeć do biblioteki publicznej, wypożyczyć książkę i otrzymać pieczątkę. Akcja zostań „Super Czytelnikiem" była świetną promocją czytelnictwa. Pokazała również dzieciom, że biblioteka może być ciekawym i atrakcyjnym miejscem, a czytanie to fantastyczna przygoda. Mamy nadzieję, że wspólne czytanie dostarczyło rodzicom i dzieciom dużo radości.
                                                                                                                      Dziękujemy!!!

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More

 
Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | GreenGeeks Review