poniedziałek, 15 stycznia 2018

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Gminna Biblioteka Publiczna w 2017 roku otrzymała dotację ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa w ramach Programu Wieloletniego "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa" Priorytet 1 - Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych. Dofinansowanie w kwocie 6 800,00 zostało w całości przeznaczone na zakup książek do wszystkich placówek bibliotecznych na terenie gminy. Zakupiono łącznie 266 pozycji książkowych, w tym: 264 woluminy z literatury pięknej dla dzieci i młodzieży, 248 woluminów z literatury pięknej dla dorosłych oraz 58 woluminów z literatury popularno-naukowej.
Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.