środa, 27 grudnia 2017

Wizyta w Gminnej Bibliotece Publicznej oraz spotkanie z Wiesławem Zielińskim


Dnia 14 grudnia 2017 r. gośćmi biblioteki byli uczniowie klasy IV z Zespołu Szkół w Stępinie oraz Zespołu Szkół w Lubli. Na wstępie dzieci zapoznały się z historią biblioteki, rodzajem zbiorów. Poznały rozkład pomieszczeń biblioteki – oddział dla dzieci, czytelnię oraz wypożyczalnię dla dorosłych. Miały możliwość poszperać między regałami, wypożyczyć książki, a ci którzy nie byli zapisani dowiedzieli się jak można stać się czytelnikiem naszej biblioteki i otrzymać elektroniczne karty biblioteczne. Najbardziej spodobało się uczniom obsługiwanie czytelników za pomocą systemu bibliotecznego MAK+, mogły samodzielnie odbierać zwroty, wyszukiwać oraz wypożyczać książki korzystając z czytnika laserowego i kodów przyklejonych na książkach. Chętnie uczestniczyły w grach planszowych oraz kalamburach. Następnie udały się na spotkanie autorskie z P. Wiesławem Zielińskim.

Wiesław Zieliński – poeta, prozaik, eseista, krytyk literacki, dziennikarz prasowy i radiowy związany z Rzeszowem.
Pierwszy tomik wierszy Zabawa w dorosłych został opublikowany w 1979 r. Potem ukazały się Bogowie moich czterech ścian (1981), Rok - bajki dla dzieci (1984), Niestałość wiatru (1993), Przemijanie (1996), Odmiany miłości (2005). Rodzinne szczęście (2016) to rodzaj antologii obejmującej utwory zbudowane głównie z emocji i wspomnień. Ten bardzo osobisty zbiór autor zadedykował …. ukochanym Wnuczkom i Wnukom. A także tym, którzy dzięki staraniom Ich Rodziców zechcą pojawić się na tym świecie... Za debiut prozatorski Ze sztambucha dawnego Rzeszowa w 2001 roku otrzymał Nagrodę Literacką Miasta Rzeszowa II stopnia.

Przez 16 lat pełnił funkcję prezesa rzeszowskiego oddziału Związku Literatów Polskich w Rzeszowie. Był pomysłodawcą ustanowienia Literackiej Nagrody Złote Pióro przyznawanej przez rzeszowski oddział ZLP oraz nagrody Diamentowe Pióro przyznawanej z okazji jubileuszów istnienia oddziału ZLP w Rzeszowie.
W latach 1968-1989 był sędzią piłki nożnej.

W spotkaniu uczestniczyła młodzież z Zespołu Szkół w Lubli i w Stępinie oraz ze Szkoły Podstawowej z Cieszyny. Była okazja, aby posłuchać wierszy, barwnej, pełnej humoru opowieści o życiu, potrzebie pisania oraz porozmawiać i otrzymać autograf.
0 komentarze:

Prześlij komentarz

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More

 
Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | GreenGeeks Review