czwartek, 6 lipca 2017

Promocja książki Agaty Zahuty "Frysztak i okolice. Podróż ze starą fotografią"

W sobotnie popołudnie 1 lipca 2017 r. w drugim dniu Dni Ziemi Frysztackiej Gminna Biblioteka Publiczna we Frysztak stała się miejscem spotkania wszystkich co szukają wśród starych zdjęć w zakurzonych albumach wspomnienia i przyjęli zaproszenie w podróż do tamtego życia uwiecznionego błyskiem flesza, zamarłego w bezruchu, czekającego pamięci ożywienia. Autorka albumu Agata Zahuta wraz z współtwórcami (konsultacja merytoryczna, autorzy tekstów), Romanem Frodymą, Rafałem Jaworkiem, Witoldem Grodzkim oraz Michałem Królem pokazała podczas prezentacji książki jak długa i niełatwa była droga od narodzin pomysłu, do powstania książki poprzez wielogodzinne rozmowy i odkrywanie interesujących historii dzięki przychylności tak wielu ludzi. W tej niezwykłej podróży towarzyszyli nam również prezentując utwory muzyczne państwo Dorota i Janusz Strzępkowie z dziećmi.
Książka bezcenna, powstała z pasji, życzliwości i współpracy. To nie tylko doskonała promocja Frysztaka i okolic, ale przede wszystkim hołd dla tych, którzy nasz region budowali, pracowali i żyli w nim. To także wydawnictwo dla obecnych i następnych pokoleń, po to, żeby dawny Frysztak wciąż był żywy w naszej, naszych dzieci i wnuków pamięci. Album to oczywiście znakomita pamiątka, nie tylko dla obecnych mieszkańców, ale i tych, których losy i życie rzuciło często setki, a nawet tysiące kilometrów od rodzinnych stron.
Dziękujemy autorce za te okruchy historii, które z taką pasją i zaangażowaniem zebrała i nam je podaje oraz wszystkim za spotkanie.
Z wielką przyjemnością zapraszamy do lektury. Książkę można nabyć w Gminnej Bibliotece Publicznej we Frysztaku. Format 205×260 mm, oprawa twarda, szyta, druk jednobarwny, 288 stron, ok. 600 archiwalnych zdjęć.

FOTO: Joanna Pasek, Janusz Zarszyński

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More

 
Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | GreenGeeks Review