wtorek, 11 lipca 2017

„Edukacja pierwszej pomocy – od najmłodszych do najstarszych!”

Dnia 15.07.2017 roku o godzinie 15 na terenach rekreacyjnych Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w ramach projektu „Edukacja pierwszej pomocy – od najmłodszych do najstarszych!” odbędzie się pierwsze spotkanie tematyczne kierowane do młodych matek i kobiet w ciąży prowadzone przez wykwalifikowanych ratowników medycznych. Wydarzenie to rozpocznie cykl 10 spotkań, które odbywać będą się cyklicznie, co dwa tygodnie. Dla najmłodszych gości animatorzy przygotowali liczne gry i zabawy! Więcej szczegółów na plakatach!
W ramach projektu odbyły się już warsztaty pierwszej pomocy dla przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i gimnazjów oraz nauczycieli z naszej gminy.
Przed nami szkolenia dla rodziców, seniorów, mieszkańców, Gminne Zawody Pierwszej Pomocy oraz Happening z okazji Światowego Dnia Pierwszej Pomocy, który odbędzie się 10.09.2017 roku na terenach GOSiRu i na który już dzisiaj serdecznie zapraszamy!
Łącznie w ramach projektu zostanie przeszkolonych ponad 2100 osób w ciągu prawie 840 godzin.
W przeliczeniu na jednego mieszkańca będzie to najbardziej kompleksowo przeszkolona gmina na Podkarpaciu w zakresie ratowania życia i zdrowia. Wszystkie działania projektowe będą dostosowane metodologicznie, tematycznie oraz stopniem zaawansowania do odbiorców, a także prowadzone przez wyspecjalizowaną kadrę trenerską, przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu medyczno-szkoleniowego.
Projekt „Edukacja pierwszej pomocy dla rodzin – od najmłodszych do najstarszych!” realizowany przez Stowarzyszenie Gogołów bez Granic ze środków finansowych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2017 oraz Województwa Podkarpackiego.


0 komentarze:

Prześlij komentarz

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More

 
Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | GreenGeeks Review