środa, 14 czerwca 2017

„Stoi na stacji lokomotywa…” spotkanie przedszkolaków w bibliotece

To już drugie spotkanie z poezją Juliana Tuwima, które miało miejsce w dniu 13 czerwca w Gminnej Bibliotece Publicznej we Frysztaku. Tym razem gośćmi były przedszkolaki z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Motywem przewodnim był słynny wiersz Juliana Tuwima „Lokomotywa”, odczytany przez panią Anetę. Następnie dzieci otrzymały szablon lokomotywy wraz z dziesięcioma wagonikami, które zapełniały kolejno obrazkami z przedmiotami i zwierzętami. Później utworzyli pociąg i w rytm wiersza „Lokomotywa” wyruszyli w drogę – dudniąc, turkocąc, pędząc… „by zdążyć na czas”. Chętnie też układały puzzle i kolorowały ilustracje związane z wierszami Tuwima. Mamy nadzieję, że wizyta przedszkolaków w bibliotece dostarczyła im wiele radości i satysfakcji.