poniedziałek, 12 czerwca 2017

Julian Tuwim „Cuda i dziwy”

W dniu 8 czerwca w Bibliotece Publicznej w Lubli odbyło się spotkanie z przedszkolakami z okazji Tygodnia Czytania Dzieciom. W ramach bajkopterapii dzieci wysłuchały wiersza Juliana Tuwima pt. „Cuda i dziwy”. Chętnie włączyły się do wspólnej zabawy w wykrywacza kłamstw. Odgadywanie zagadek i odpowiadanie na pytania sprawiły im wiele radości.  Równie z ogromnym zaangażowaniem przedszkolaki włączyły się w wyznaczone role, gdy „zasadził dziadek rzepkę w ogrodzie...”. Na zakończenie odbył się „spektakl” o małym skrzacie Titelitury, który wzbudził u przedszkolaków ogromne zainteresowanie. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się o pracy bibliotekarza, o tym, jak zostać czytelnikiem oraz jak wypożyczać książki.
Dziękujemy za wspólnie spędzony czas!