piątek, 16 grudnia 2016

Z wizytą w bibliotece publicznej

Zimowe długie popołudnia i wieczory sprzyjają, aby sięgnąć po książkę. 15 grudnia Gminna Biblioteka Publiczna we Frysztaku gościła w swoich progach uczniów klas I-III ze Szkoły Podstawowej z Glinika Górnego. Na wstępie dzieci zapoznały się z historią biblioteki i jej księgozbiorem. Poznały rozkład pomieszczeń biblioteki – oddział dla dzieci, czytelnię, wypożyczalnię dla dorosłych, i z entuzjazmem przeglądały bogato ilustrowane książki o różnej tematyce. W skupieniu wysłuchały baśni „Dziewczynka z zapałkami” za pomocą Magicznego Kamishibai – obrazkowego teatrzyku dla dzieci. Dowiedziały się także, że można tutaj korzystać z komputerów w czytelni internetowej oraz gier planszowych. Na koniec wizyty każde dziecko otrzymało na pamiątkę zakładkę do książki i zaproszenie do częstych odwiedzin. Miejmy nadzieję, że ta wizyta zainspiruje dzieci do sięgnięcia po książki pełne fascynujących przygód i czarów, a rodziców do zapisania swoich pociech do biblioteki i wspólnego rodzinnego czytania.