wtorek, 17 maja 2016

Tydzień Bibliotek – „Biblioteka inspiruje”

Miesiąc maj to szczególny okres dla bibliotek . To okres ,w którym cieszą się one wyjątkowym zainteresowaniem – bo biblioteka to nie tylko mury to przede wszystkim zaczarowany świat książki…
W dniu 16.05.2016 r. bibliotekę w Lubli odwiedzili drugoklasiści z Zespołu Szkół w Lubli. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i swobodnej atmosferze. Dzieci miały okazję zapoznać się z funkcjonowaniem biblioteki, jej księgozbiorem. Obejrzały prezentację dotyczącą między innymi zadań i funkcji biblioteki oraz budowy książki. Wykazały się dużym zapałem i nie mniejszą wiedzą. Chętnie włączyły się do omawiania prezentacji, której towarzyszyła ożywiona dyskusja. Spotkanie zakończyły ćwiczenia „miejsce książki na półce – znajdź książkę” z czym równie dobrze sobie radziły. Biblioteka dziękuje za wspólnie spędzony czas wszystkim uczestnikom. Szczególnie zaś opiekunkom grupy Pani Magdalenie Kosibie i Pani Dorocie Strzępek.

„…W bibliotece z książek na półkach trąbią słonie,
Kuka kukułka, kwitnie paproć, krzyczą Indianie,
Szumią żagle na oceanie.
W bibliotece znajdziesz wszystko, czego chcesz:
Starą prawdę, mądrą bajkę, piękny wiersz.”
(Krystyna Wodnicka – „W bibliotece”)