sobota, 14 maja 2016

,,Mistrz wiedzy o Henryku Sienkiewiczu”- międzygimnazjalny konkurs drużynowy

Tydzień Bibliotek – ,,Biblioteka inspiruje’’, Rok 2016 r. - rokiem Henryka Sienkiewicza - to okazje do spotkania i sprawdzenia wiadomości o życiu i twórczości autora Trylogii. W dniu 12.05.2016 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej zorganizowany i przeprowadzony został konkurs dla młodzieży gimnazjalnej z terenu gminy pod hasłem ,,Mistrz wiedzy o Henryku Sienkiewiczu”. Celem konkursu oprócz znajomości twórczości Sienkiewicza jest rozwijanie zainteresowań literaturą polską, kształtowanie umiejętności kojarzenia bohaterów z tekstem literackim, kształtowanie umiejętności pracy w zespole. W konkursie rywalizowały ze sobą 4 drużyny po 3 uczestników z Gimnazjum we Frysztaku, Lubli, Gogołowie i Stępinie. Komisja po sprawdzeniu i podliczeniu punktów przyznała:
I miejsce: Gimnazjum Publiczne we Frysztaku – Julia Ziobro, Karolina Godek, Arkadiusz Wilk
II miejsce: ZS Lubla – lzabela Tęcza, Alicja Dętkoś, Kinga Ostalecka
III miejsce: ZS Gogołów – Natalia Bobala, Justyna Iskra, Grzegorz Płaziak
Wyróżnienie dla ZS w Stępinie – Lidia Salamon, Patrycja Kudłacz, Oskar Legęza
Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród, które ufundowała GBP we Frysztaku odbyło się w dniu konkursu.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom dużej wiedzy, a dla opiekunów pani Beaty Godek, pani Danuty Cymerman, pani Lucyny Cyrulik, pani Anny Maraj szczególne podziękowanie za przygotowanie młodzieży do konkursu.
,,Gdy się ktoś zaczyta, zawsze albo się czegoś nauczy, albo zapomni o tym, co mu dolega, albo zaśnie w każdym razie – wygra (Henryk Sienkiewicz)


0 komentarze:

Prześlij komentarz

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More

 
Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | GreenGeeks Review