sobota, 16 maja 2015

XII Tydzień Bibliotek – „Wybieram bibliotekę”

W dniach od 8 do 15 maja odbywał się w Polsce już po raz dwunasty „Tydzień Bibliotek”.
W tym roku pod hasłem „Wybieram bibliotekę”. Z tej okazji w dniu 8 maja 2015 r. Gminna biblioteka Publiczna we Frysztaku gościła 2 grupy przedszkolaków z Przedszkola Publicznego we Frysztaku.
Dla wielu z nich, była to pierwsza wizyta w domu, gdzie „mieszka książka”. Przedszkolaki zostały oprowadzone po placówce, zapoznały się z nowymi dla nich słowami: biblioteka, bibliotekarz, wypożyczalnia, czytelnia, księgozbiór. Dowiedziały się również że: książka może być skarbnicą wiedzy, a czytanie rozwija wyobraźnię, wzbogaca słownictwo, uczy ładnego budowania zdań, pozwala nam rozwiązać niektóre problemy, gdy nam smutno potrafi nas rozbawić i przyjemnie spędzić czas. Dzieciom bardzo spodobały się również kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały.

Podczas zajęć przedszkolaki miały możliwość wysłuchania bajki „Brat i siostra” za pomocą Magicznego Kamishibai – obrazkowego teatrzyku dla dzieci.  Kamishibai można porównać do swego rodzaju dużej książki obrazkowej, która wymaga dodatkowej obsługi poza samym czytaniem.  Spotkanie odbyło się w przyjemnej atmosferze, umożliwiło dzieciom bezpośredni kontakt z książką oraz przybliżyło literaturę dziecięcą.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More

 
Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | GreenGeeks Review