Zakup nowości wydawniczych do bibliotek

Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych z Programu  Wieloletniego" Narodowy Programu Rozwoju Czytelnictwa".
Gminna Biblioteka Publiczna we Frysztaku kolejny raz otrzymała dofinansowanie zadania zakupu nowości wydawniczych do bibliotek publicznych. Celem Programu Wieloletniego realizowanego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2014-2020, jest wzbogacenie i odnowienie księgozbiorów polskich bibliotek publicznych, wzmocnienie bibliotek publicznych poprzez stały dopływ nowości wydawniczych, możliwość systematycznego aktualizowania zasobów, a w konsekwencji zwiększenie oferty czytelniczej dla użytkowników bibliotek.
W ramach programu GBP otrzymała w 2020 r. dofinansowanie w wysokości 7 500 zł.
Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.