piątek, 17 maja 2024

DKK majowe

15 maja 2024r. odbyło się spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki w naszej Bibliotece. Tematem naszego spotkania był pierwszy tom cyklu „Zapomniana księga” autorstwa Pauliny Hendel pt „ Strażnik”

Ta seria literatury młodzieżowej osadzona jest w postapokaliptycznej Polsce            i łączy elementy przygodowe z motywami fantastycznymi.

W "Strażniku" poznajemy głównego bohatera, Huberta, który budzi się w świecie diametralnie innym od tego, który znał. W wyniku tajemniczej katastrofy technologicznej, cywilizacja cofnęła się do stanu przypominającego średniowiecze. Hubert, młody mężczyzna o świetnych zdolnościach przetrwania, musi odnaleźć się w nowej rzeczywistości, pełnej niebezpieczeństw i wyzwań.

Książka przedstawia życie w postapokaliptycznym świecie, w którym ludzie muszą radzić sobie bez nowoczesnej technologii i wracać do dawnych umiejętności, takich jak myślistwo, rolnictwo i rękodzieło. Hubert spotyka na swojej drodze różnorodne postacie, zarówno sprzymierzeńców, jak i wrogów,         a także staje w obliczu tajemniczych zjawisk i stworzeń, które dodają fabule elementów fantasy.

"Strażnik" to początek pełnej przygód i napięcia serii, która zdobyła uznanie czytelników za swoje oryginalne podejście do tematyki postapokaliptycznej oraz za ciekawie wykreowanych bohaterów i wciągającą fabułę. Paulina Hendel w "Zapomnianej Księdze" umiejętnie łączy elementy różnych gatunków, tworząc intrygującą i pełną akcji opowieść.

Na koniec warto wspomnieć, że książka bardzo! spodobała się wszystkim członkom klubu i nie możemy się doczekać, by dowiedzieć się, jak potoczą się losy Huberta w kolejnych częściach cyklu. Jest to bardzo dobra pozycja młodzieżowa, którą serdecznie polecamy!

                                                 M.Zbyrowska-Kustroń 

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More

 
Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | GreenGeeks Review