środa, 20 lipca 2022

„Biblioteka” odwiedza przedszkole we Frysztaku

"Czy masz pysk, czy masz parę czułek,

trąbę, dziób czy grzywę ryżą -

najważniejsze, kim się czujesz,

nie – kim inni ciebie widzą.

Polub siebie, dalej, śmiało!

Będę strzyc, by tak zostało!"

W dniu 21 czerwca biblioteka odwiedziła dzieci z przedszkola we Frysztaku z książką autorstwa Justyny Sokołowskiej i Marii Sternickiej-Urbanke pod tytułem „Amadeusz Foczka (ale z głową bobra)”. Zwariowana książka o zwierzętach poszukujących własnej tożsamości. Wspólnie z dziećmi głośno czytaliśmy tę przezabawną, mądrą książkę i świetnie się przy tym bawiliśmy, rozmawiając o zwierzętach i ich charakterach. Na koniec spotkania przedszkolaki wykonały prace plastyczne, w których tworzyły swoje własne wyjątkowe zwierzaki.

To był wspaniały czas. Dziękujemy przedszkolakom i Paniom za wspólną zabawę.
Czekamy na kolejne spotkania.

M. Zbyrowska-Kustroń