wtorek, 21 czerwca 2022

Czytania czas…

W czwartek 9 czerwca Filię Biblioteczną w Stępinie odwiedziły przedszkolaki z Zespołu Szkół w Stępinie z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Kontynuując zapoznawanie dzieci ze zbiorami biblioteki, wybraliśmy do zaprezentowania serię książek o śwince Peppie. Na początku zajęć przeczytaliśmy jedną z historyjek o uroczej śwince i jej rodzinie. Z wizytą do biblioteki zawitała też pluszowa Peppa - co było miłą niespodzianką dla przedszkolaków.  Dzieci opowiedziały również o innych przygodach świnki.  Porozmawialiśmy także o tym, jakie zasady panują w naszej bibliotece, przypomnieliśmy, co zrobić, by się zapisać i jak można wypożyczyć książki. Na koniec przyszedł czas na tradycyjne wybranie książek do sali przedszkolnej, w tym  pozycji ze świnką Peppą.

Przedszkolaki zapowiedziały się na kolejną wizytę i spotkanie z innym bohaterem, zatem do zobaczenia!
                                                                                                                      A. Wojnarowska