wtorek, 7 września 2021

Finał akcji „Książka, paszport, pieczątka – czyli jak zostać Czytelnikiem Wakacji 2021” w Oddziale dla Dzieci GBP we Frysztaku.

Wakacje dobiegły końca, a w raz z nimi akcja czytelnicza : „Książka, paszport, pieczątka – czyli jak zostać Czytelnikiem Wakacji 2021”. Dzieci zainteresowane akcją otrzymały paszport w którym przybijały pieczątki. Warunkiem zdobycia pieczątki było odwiedzenie biblioteki i wypożyczenie książki. W akcji wzięło udział 25 dzieci.
Nagrody przyznano w trzech kategoriach wiekowych:

kategoria: do lat 6

Zofia Sokołowska – I miejsce

Zuzanna Mika – II miejsce

Sebastian Ziemba - wyróżnienie

kategoria: 7– 10 lat

Maja Gruszczyńska – I miejsce

Milena Roś – I miejsce

Natalia Giera – II miejsce

Milena Kosiba – III miejsce

Filip Grygiel - wyróżnienie

Bartosz Ziemba - wyróżnienie

kategoria: 11-15 lat

Karolina Frydrych – I miejsce

Jakub Giera – II miejsce

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy dyplomy i nagrody niespodzianki.
Dziękujemy wszystkim dzieciom i  rodzicom, którzy dbali o to, aby dzieci mogły dotrzeć do Biblioteki Publicznej, wypożyczyć książkę i otrzymać pieczątkę. Okazuje się, że biblioteka może być ciekawym
i atrakcyjnym miejscem, a czytanie to fantastyczna przygoda. Sam paszport będzie rodzajem czytelniczego pamiętnika, który - znaleziony po latach - przywoła miłe wspomnienia.
Wprawdzie wakacje już się skończyły i czas wracać do szkoły, ale jeśli będziecie mieli ochotę poczytać zapraszamy:-)