środa, 19 maja 2021

„Cyfrowe GOKi w podregionie rzeszowskim” realizujemy projekt z Fundacją VCC z Lublina.

W związku z realizacją projektu „Cyfrowe GOKi w podregionie rzeszowskim” w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa nr 3 „Cyfrowe kompetencje społeczeństwa” Działanie nr 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Gminna Biblioteka Publiczna we Frysztaku została doposażona w sprzęt komputerowy z oprogramowaniem (5 laptopów) o łącznej wartości 17 278,58 zł.
W ramach projektu pracownik Filii w Stępinie ukończył szkolenia w obszarach tematycznych: dziennikarstwo online oraz bezpieczne zachowania w sieci (styczeń-marzec 2021 r.). Od 19 kwietnia odbywają się zajęcia szkoleniowe dla dzieci i młodzieży w Zespole Szkół w Stępinie w zakresie podnoszenia kompetencji cyfrowych oraz bezpieczeństwa w sieci. Szkolenia te prowadzone są przez profesjonalnych trenerów do 31 maja 2021 r. Celem projektu jest zwiększenie stopnia oraz poprawa umiejętności korzystania z Internetu, w tym z e-usług publicznych pracownika biblioteki oraz dzieci i młodzieży w wieku 10-18 lat poprzez szkolenia grupowe, zajęcia praktyczne oraz wsparcie trenera na etapie szkoleń oraz po zakończeniu zajęć.