czwartek, 15 kwietnia 2021

Czytelnicy! 23 kwietnia świętujemy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to uroczystość obchodzona w ponad 100 krajach na całym świecie! To święto autorów, ilustratorów, wydawców, książek, Czytelników i czytelnictwa. Z tej okazji chcielibyśmy przesłać Wam trochę ciepła, pozytywnych wibracji, siły i nadziei.  Wszystko to czeka na Was każdego dnia w naszej Bibliotece… tak jak i wspaniały księgozbiór oraz my – bibliotekarze. Biblioteka zachęca do celebracji tego święta z wyśmienitą książką w dłoniach. Czytajmy dla przyjemności, dla zdrowia... i dla pisarzy, którzy tworzą przecież z myślą o czytelnikach. Dziękujemy za wiersze poetów z tomiku pt. „Bo tu wyrosłem”, którzy wyrośli w naszej Małej Ojczyźnie, za debiut literacki Jakuba Miazgi „Absalon”, za albumy starej fotografii Agaty Zahuty i Rafała Jaworka oraz wiele publikacje dot. naszej Małej Ojczyzny, które znajdują się w księgozbiorze regionalnym i towarzyszą nam na frysztackich ścieżkach życia i pozostaną z nami na zawsze.

Może warto więc przyjść do biblioteki i wypożyczyć nowości wydawnicze i nie tylko?