wtorek, 30 marca 2021

Międzynarodowy Dzień Książki Dla Dzieci

Co roku 2 kwietnia obchodzimy Święto Książki dla Dzieci. Dlaczego właśnie w ten dzień, a nie inny? Nie przypadkowo, ponieważ jest to dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Na łamach czasopisma „Płomyczek” (1980) ukazał się List dzieci do pana Andersena, w którym polskie dzieci chciały wyrazić swoją miłość do duńskiego bajkopisarza:
„Kochany panie Andersenie, kiedy czytamy pana baśnie, To w najchmurniejsze, najsmutniejsze dni staje się wkoło jaśniej. Z brzydkim kaczątkiem w dal patrzymy za lecącymi łabędziami, Dłonie grzejemy przemarznięte z dziewczynką z zapałkami, Cierpimy, gdy z miłości ginie dzielny żołnierzyk ołowiany. Ileż na kartki pana książek zostało przez nas łez wylanych. Ileż uśmiechów w nich zostało, tak jasnych jak promyk słońca.Te najpiękniejsze baśnie świata czytać chciałoby się bez końca”.

Czy macie swoją ulubioną baśń? Jeśli tak, to może dzisiaj warto do niej wrócić. Zachęcamy więc do odwiedzenia naszej biblioteki i wypożyczenia znanych lub mniej znanych baśni Hansa Christiana Andersena.
 

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More

 
Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | GreenGeeks Review