wtorek, 1 grudnia 2020

Literacki debiut Jakuba Miazgi.

Początkiem października ukazała się książka Jakuba Miazgi „Absalon”, będąca Jego debiutem literackim. Jesteśmy dumni, że w naszej małej ojczyźnie dorastał młody pisarz, który wnosi do literatury świeże spojrzenie na otaczające Go życie. Indywidualny styl Autora, pewne przemyślenia, pozwalają na dłużej zatrzymać się w trakcie czytania i niejednokrotnie wrócić do pewnych spostrzeżeń Autora.
Jakub Miazga (1986) - ukończył filozofię na Uniwersytecie Jagiellońskim i zootechnikę na Uniwersytecie im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Debiutował w 2018 r. w magazynie "Esensja" opowiadaniem Extrema unctio. Absalon to jego pierwsza powieść.

Autor zapraszając do lektury zachęca”… przede wszystkim tych, którzy nie szukają w literaturze utartych ścieżek. Z pewnością znajdziecie tu wiele mroku, ale ponieważ natraficie na więcej pytań niż odpowiedzi, to od Was tak naprawdę zależy, na ile uda Wam się ten mrok rozproszyć.” https://www.youtube.com/watch?v=ZwcuMUR7e9g

Od Czytelniczki:
„Jestem po lekturze powieści i gorąco zachęcam, byście Państwo sięgnęli po tę pozycję. Oprócz intrygującego wątku kryminalnego, którego rozwikłanie prowadzi nas po zakątkach Krakowa, co też dodaje utworowi wyjątkowego charakteru; oprócz ukazania odmienności ludzkich charakterów
i zawiłości losów bohaterów, poznajemy kulisy komercyjnego zainteresowania sztuką i bezwzględne realia funkcjonujące w tej sferze; historię i interpretacje dzieł sztuki wraz z ich kontekstami oraz filozoficzne podejście artystów do swego, poniekąd specyficznego, zawodu. A wszystko to napisane zostało indywidualnym stylem Autora, który wnosi powiew świeżości i odmienności. Więcej treści
i walorów „Absalona” odkryjcie Państwo sami. Ja, w każdym razie, z niecierpliwością już czekam na kolejną powieść Jakuba i życzę młodemu Twórcy sukcesów literackich. - M. Filip"


Od wydawcy:
Początkująca dziennikarka, Barbara, dowiaduje się o brutalnym zamordowaniu znanego krakowskiego biznesmena i kolekcjonera dzieł sztuki, Wojciecha Mencla. Kiedy jednak zamierza zgłębić tę sprawę, zostaje jej odebrana. W zamian otrzymuje zlecenie na artykuł o Absalonie, młodym malarzu, którego Mencel był mecenasem. Mimo to dziennikarka nie przestaje się interesować przebiegiem śledztwa. Korzystając z pomocy swojego informatora, przeczuwa, że za pozyskane wiadomości będzie się musiała wkrótce odpłacić….

Gratulujemy wyobraźni, pasji tworzenia, życząc dalszej radości z pracy i licznej rzeszy czytelników.!!!

Gorąco zachęcamy do lektury i podzielenia się swoimi odczuciami po przeczytaniu książki, które zamieścimy na naszej stronie.0 komentarze:

Prześlij komentarz

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More

 
Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | GreenGeeks Review