wtorek, 26 listopada 2019

"Zamieszanie w Krainie bajek"

W Krainie bajek zrobiło się ogromne zamieszanie, zły czarodziej Karamba rzucił zaklęcie i wymieszał wszystkie bajki. Królewna Śnieżka nie wie z jakiej jest bajki, zły Wilk zgubił się w lesie, Jaś i Małgosia nie lubią słodyczy, Czerwony Kapturek zostawił gdzieś koszyczek…. Wszystko na opak, jednak jest sposób, aby zdjąć zaklęcie. Karamba zostawił listę zadań, które rozwiązać mogły tylko dzieci i tego wyzwania podjęły się Przedszkolaki. W czwartek 7 listopada Krainę bajek w bibliotece w Stępinie odczarowały dzieci ze Stępiny. Natomiast w piątek 8 listopada z zadaniami zmierzyła się grupa dzieci z Cieszyny w tamtejszej bibliotece. Ponieważ kilka dni wcześniej obchodzony był Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek dzieci poznały nowego bohatera książkowego Gruffalo. Z wielkim zaciekawieniem wysłuchały opowiadania „Gruffalo” – ilustrowanego teatrzykiem stolikowym – o małej myszce, mieszkańcach lasu i wielkim potworze. Dzieci w ten sposób mogły się dowiedzieć, że nie trzeba być silnym i wielkim, ale sprytnym i pomysłowym, aby sobie poradzić w trudnej sytuacji. Emocji było wiele - czary, zagadki, zadania, teatrzyk i nowy przyjaciel Gruffalo - wszyscy świetnie się bawili i co najważniejsze wrócił porządek do Krainy bajek. Serdecznie dziękujemy Paniom oraz przedszkolakom za spotkanie i zapraszamy ponownie!!!
                                                                                                     Agata Wojnarowska