piątek, 31 maja 2019

XVIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom!!!

Tydzień Czytania to największe doroczne święto w ramach trwającej nieprzerwanie od 2001 r. kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. W tym roku akcja odbywa się pod hasłem „Sportowcy czytają dzieciom. Wychowanie przez sport i czytanie”. Wielu rodziców nie zdaje sobie sprawy, że trzeba budować mocną więź z dzieckiem, spędzać z nim czas na zabawie, dużo z nim rozmawiać, codziennie mu czytać i mocno ograniczyć korzystanie z mediów elektronicznych. Pomóżcie nam krzewić tę wiedzę, bo od niej zależeć będzie jakość życia dzieci – i w przyszłości nas wszystkich. „Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie” (Jan Zamoyski). W ramach tej akcji bibliotekę we Frysztaku odwiedzili uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej we Frysztaku. Na wstępie dzieci wysłuchały piosenki „Cała Polska czyta Dzieciom” a później wiersza „Kochajmy bajki”. Chętnie brały udział w dyskusji : Czytam książki bo…?, Lubię książki, ponieważ…?. . itd. . Dyskusja ta była początkiem do zastanowienia się jakie miejsce w życiu młodego człowieka zajmuje (i czy zajmuje?) książka. Wielką radość sprawiło dzieciom oglądanie książek oraz gry planszowe i kalambury. Na koniec wizyty każde dziecko otrzymało na pamiątkę zakładkę do książki.
Dziękując za spotkanie, serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnego czytania i odwiedzania biblioteki w Tygodniu Czytania Dzieciom. Zapraszamy!!!