środa, 20 marca 2019

„Droga książki od pisarza do czytelnika”

Nasi mali czytelnicy rzadko kiedy zastanawiają się, skąd biorą się książki w bibliotece. Dzieciaki z Przedszkola Publicznego we Frysztaku w dniu 14 marca 2019 r. odwiedziły bibliotekę, gdzie mogły przekonać się, jak długa jest droga od pomysłu autora do wypożyczenia książki z biblioteki. Zadaniem dzieci było właściwe ustalenie drogi powstawania książki poprzez przyklejenie kartoników w odpowiedniej kolejności. W drugiej części spotkania dzieci miały możliwość poszperać między regałami, dowiedzieć się jak można stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak wypożyczyć książkę systemem elektronicznym. Dowiedziały się także, jak należy dbać o książki słuchając wiersza „Skarga książki”. Na zakończenie spotkania niektórzy wypożyczyli książki, inni wyrazili chęć korzystania z biblioteki. Paniom i przedszkolakom dziękujemy za spotkanie, a rodziców z dziećmi serdecznie zapraszamy!!!