wtorek, 20 listopada 2018

Z wizytą w Gminnej Bibliotece Publicznej

16 listopada gośćmi biblioteki byli uczniowie klasy IV ze Szkoły Podstawowej w Cieszynie. Na wstępie dzieci zapoznały się z historią biblioteki, rodzajem zbiorów oraz układem książek na półkach. Poznały rodzaje katalogów kartkowych oraz uczestniczyły w katalogowaniu wybranej książki. Dowiedziały się, że obecnie w bibliotece istnieje katalog online, a książki wypożycza się przy pomocy czytnika. Najbardziej spodobało się uczniom samodzielne poszukiwanie tytułów książek w katalogu elektronicznym oraz przeglądanie literatury dziecięcej. Dziękujemy za kolejne miłe spotkanie i zapraszamy ponownie!!!