wtorek, 29 maja 2018

Dzień Dziecka

Z okazji Dnia Dziecka oraz Ogólnopolskiego Tygodnia czytania Dzieciom ph.”Czytanie łączy” wszystkim dużym i małym dzieciom życzymy, aby biblioteka była dla Was zawsze magicznym miejscem, pełnym cudownych książek prowadzących do fantastycznych światów i dostarczającym wyjątkowych przyjaciół.
Z przyjemnością informujemy, że w zbiorach naszej Biblioteki znajduje się kolekcja literatury dziecięcej Cała Polska Czyta Dzieciom, która powstała z inicjatywy Fundacji ABCXXI, organizatora ogólnopolskiej kampanii społecznej promującej czytelnictwo Cała Polska Czyta Dzieciom oraz tygodnika „Polityka”.
Wszystkie 23 książki, wchodzące w skład kolekcji, zostały starannie wybrane przez Irenę Koźmińską i Elżbietę Olszewską, przy wsparciu prof. Joanny Papuzińskiej oraz dr. Grzegorza Leszczyńskiego, wybitnych znawców literatury dziecięcej. W rezultacie wspólnych działań powstała kolekcja książek trzech pokoleń: dziadków, rodziców i dzieci, gdyż wszyscy, nie tylko najmłodsi, znajdą w niej coś dla siebie.
Serdecznie zapraszamy do lektury i życzymy samych radosnych dni!!!