czwartek, 27 kwietnia 2017

PRZEDSZKOLAKI W BIBLIOTECE

„… Świat jest wielki, a po drodze tyle pytań.
Odpowiedzi poszukajcie w kartach książek.
Książki mówią: - Nie zabłądzi ten, kto czyta!
Książki mówią, że ciekawscy żyją mądrzej …”
Wanda Chotomska

25 i 26 kwietnia z okazji Światowego Dnia Książki przedszkolaki z Zespołu Szkół w Gogołowie odwiedziły Bibliotekę Publiczną we Frysztaku. Dzieci z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem, miały możliwość przejść między regałami w wypożyczalni i czytelni dla dorosłych. Dowiedziały się jak można stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Podczas spotkania za pomocą Magicznego Kamishibai – obrazkowego teatrzyku dla dzieci wysłuchały baśni „Brzydkie kaczątko”, a następnie odpowiadały na bajkowe zgadywanki. Nie zabrakło też zabaw ruchowy przy piosenkach o książce oraz kolorowanek. Oprócz przeprowadzonych zajęć, dzieci miały okazję „poszperać” wśród książek znajdujących się na regałach, pooglądać kolorowo ilustrowane bajki. Na zakończenie spotkania każde otrzymało na pamiątkę zakładkę. Wizyty w bibliotece, to ważny element edukacji popularyzujący czytelnictwo wśród najmłodszych.