wtorek, 22 listopada 2016

Z wizytą w Gminnej Bibliotece Publicznej

Kiedy powstała biblioteka publiczna, jaką rolę pełni? Kto i jak może z niej korzystać? Jakie rodzaje zbiorów posiada? Na te pytania znają już odpowiedź uczniowie kl. I-VI ze Szkoły Podstawowej w Cieszynie, którzy wspólnie z Paniami przyjechali do naszej biblioteki. Uczniowie dowiedzieli się również, jak korzystać z naszego katalogu książek online. Następnie wysłuchały wiersza Edwarda Szymańskiego „Książka”, który wyjaśnił im stwierdzenie, że książki dają nam wiele korzyści, są sposobem na nudę. Podczas zajęć dzieci miały możliwość wysłuchania bajki „Brat i siostra” za pomocą Magicznego Kamishibai – obrazkowego teatrzyku dla dzieci. Kamishibai można porównać do swego rodzaju dużej książki obrazkowej, która wymaga dodatkowej obsługi poza samym czytaniem. Dzieci miały także możliwość poszperać między regałami, dowiedzieć się jak można stać się czytelnikiem bibliotek . Głównym celem spotkania było zapoznanie dzieci z biblioteką i uświadomienie im, jak ważną rolę w ich życiu pełni książka.