piątek, 30 września 2016

XXVI Międzynarodowa Galicyjska Jesień Literacka „Żegnając w oknie pszczołę słońca”

27 września rozpoczęła się XXVI Międzynarodowa Galicyjska Jesień Literacka pod hasłem „Żegnając w oknie pszczołę słońca”. Uroczyste otwarcie odbyło się we Lwowie na Ukrainie. Jednym ze współorganizatorów tegorocznej jesieni jest Gminna Biblioteka Publiczna we Frysztaku. Zapraszamy na spotkanie literackie, które odbędzie się 4 października o godz.11.00. Naszym gościem będzie Jan Dydusiak, urodzony w Tarnowie poeta, satyryk, dziennikarz, organizator życia kulturalnego, fotograf i podróżnik oraz Lidia Plahtiy ze Lwowa ( Лiдiя Плaxтiй) kierownik działu kultury z Centrum Rozwoju Ukraińskiej Kultury i Samorealizacji ze Lwowa.

Jan Dydusiak twórca wielu utworów poetyckich i satyrycznych publikowanych w Sydney. Redaktor radia 2000 FM, były korespondent zagraniczny programu I Polskiego Radia Warszawa, TV Polonia, „Gazety Krakowskiej”. Autor setek felietonów, reportaży. Współpracownik prasy Australijskiej i Magazynu literacko- publicystycznego „Iskra” w Polsce. Prezes Polskiego Towarzystwa Literackiego w Australii, gospodarz Kawiarenki Literackiej „Pod Pegazem” w Sydney, członek krakowskiego Towarzystwa Literacko-Twórczego. Organizator akcji charytatywnych „Dzieci dzieciom” i „Przystanek Tsunami” w Sydney. Wielokrotny uczestnik Międzynarodowej Galicyjskiej Jesieni Literackiej i Warszawskiej Jesieni Poezji.

Lidia Plahtiy kierownik działu kultury z Centrum Rozwoju Ukraińskiej Kultury i Samorealizacji. Organizuje wieczory artystyczne, spotkania z poetami, pisarzami, naukowcami. Współorganizuje koncerty, festiwale, projekty międzynarodowe. Jest Organizatorem i Dyrektorem I Międzynarodowego Festiwalu „Folklorny i Peredzwin”. Jest Dyrektorem Międzynarowej Galicyjskiej Jesieni Literackiej po stronie ukraińskiej.Jan Dydusiak

Ostrzeżenie

rzucasz kamyczkiem,
bacz by lawina
bo kamień rzucony
już nie zatrzymasz,
więc w słowie swoim
strzeż bacznie by krzywda;
nie uleciała, dostała skrzydła0 komentarze:

Prześlij komentarz

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More

 
Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | GreenGeeks Review