piątek, 3 czerwca 2016

XV OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM

W dniach 29 maja – 5 czerwca 2016 r. odbywa się XV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom (XV OTCD), największe doroczne święto kampanii czytania obchodzone w tym roku pod hasłem „CZYTANIE USKRZYDLA”. Tydzień Czytania Dzieciom to największe święto w ramach trwającej nieprzerwanie od 2001 roku kampanii społecznej związanej z czytelnictwem. Z tej okazji w dniu 1.06.2016 r. zawitały do nas uczniowie klas I-III ze Szkoły Podstawowej w Gliniku Górnym. Podczas spotkania ph. „W królestwie książek: pierwsza wizyta w bibliotece publicznej” uczniowie zostali wprowadzeni w magiczny świat książek, dowiedzieli się, jak należy o nie dbać, co to jest biblioteka oraz jak mogą wypożyczyć książki. Następnie dzieci wysłuchały wiersza pt. „ Książka” , rozwiązywały zagadki związane z bajkowymi postaciami. Na zakończenie spotkania wzięły udział w przygotowanej inscenizacji do wiersza Juliana Tuwima pt.” Rzepka”. Wcielając się w postacie z wiersza odważnie i ze śmiechem „wyrywały” rzepkę, a największą frajdę wzbudził finał wiersza, czyli wyciągnięcie rzepki i przewrócenie się wszystkich pomocników. Uwieńczeniem spotkania było wspólne zdjęcie oraz wręczenie dzieciom zakładek „osłodzonych” cukierkami.