wtorek, 24 listopada 2015

Tam, gdzie mieszka bajeczka

Wycieczki do biblioteki zawsze są dla dzieci ogromną frajdą. Nie ma chyba lepszej okazji ku temu, aby "zaprzyjaźnić" dzieci z książką i rozwinąć ich zainteresowania czytelnicze. W poniedziałkowe przedpołudnie 2 listopada bibliotekę odwiedzili uczniowie Szkoły Podstawowej w Cieszynie. Mali goście zostali wprowadzeni w magiczny świat książek, dowiedzieli się jak należy o nią dbać, co to jest biblioteka, na czym polega wypożyczanie oraz wysłuchały opowiadania „Marzenia Misia”. Natomiast starsza grupa uczniów wysłuchała opowiadania „Jesień liścia Jasia” opowieść o życiu dla małych i dużych, które było nutką refleksji po odwiedzeniu cmentarza wojennego w Warzycach, tuż przed przybyciem do biblioteki. Miejmy nadzieję, że wizyta w bibliotece zainspiruje dzieci do sięgnięcia po książki pełne fascynujących przygód, a rodziców do zapisania swoich pociech do biblioteki i wspólnego rodzinnego czytania.