czwartek, 29 października 2020

KOMUNIKAT!!!

W związku z wprowadzeniem od soboty 24 października 2020 roku strefy czerwonej w całym kraju i zaleceń Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego o zminimalizowaniu zagrożenia rozprzestrzeniania się koronawirusa, Gminna Biblioteka Publiczna we Frysztaku informuje o czasowej zmianie godzin otwarcia placówki.

W trosce o bezpieczeństwo czytelników i pracowników biblioteki należy zachować reżim sanitarny
i przestrzegać ustalonych zasad:
1. Wypożyczalnie GBP we Frysztaku realizują jedynie wypożyczenia i zwroty materiałów  bibliotecznych. Kąciki dla dzieci są nieczynne do odwołania.
•    W bibliotece nie ma wolnego dostępu do księgozbioru, książki podaje bibliotekarz.
•  W bibliotece może przebywać maksymalnie 5 osób (1 osoba Oddział dla dzieci, 1 osoba wypożyczalnia dla dorosłych, 1 osoba czytelnia, 2 osoby - stanowiska komputerowe).
•    Czytelnia (w tym stanowiska komputerowe) czynna w godz. 9:00-15:00, w czytelni oraz przy stanowisku komputerowym minimalizujemy czas przebywania do 1 godziny dziennie.
•    Wszystkie materiały są podawane i odbierane przez bibliotekarza i podlegają 3-dniowej kwarantannie. Książek ze względu na możliwości nieodwracalnego uszkodzenia nie wolno dezynfekować preparatami opartymi na detergentach ani na alkoholu.
•    Obowiązują przerwy w trakcie otwarcia czytelni obejmujących wietrzenie pomieszczenia oraz dezynfekcję blatów, podłóg, klamek i klawiatur.
•    Użytkownik korzysta z Czytelni i stanowisk komputerowych na własną odpowiedzialność.
•    Obowiązkowo zasłaniamy nos i usta. Po wejściu do biblioteki należy zdezynfekować ręce.
•    Należy zachować bezpieczną odległość między osobami (min. 2 metrów).
•    Możliwe jest wcześniejsze zamówienie książek – telefoniczne lub mailowe – nr telefonów i adresy mailowe na stronie internetowej biblioteki.