O nas

Biblioteka jako wielofunkcyjna placówka, odpowiada na współczesne potrzeby kulturalne, edukacyjne, społeczne.
Biblioteka to nie tylko książki…
Biblioteka to miejsce: spotkań, dialogu, informacji, integracji różnych środowisk, współpracy instytucjonalnej i lokalnej.
Biblioteka rozpoznaje: potrzeby, zasoby wiedzy i kultury.
Biblioteka: inspiruje, animuje, edukuje, kreuje, wdraża wysokiej jakości przedsięwzięcia.

Oferta, usługi
Użytkownikom naszej biblioteki proponujemy różnorodne formy działania: spotkania autorskie, promocje książek, wieczory poetyckie, wernisaże, wystawy, spotkania teatralne, warsztaty plastyczno-literackie, konkursy czytelnicze, zajęcia edukacyjne związane z nowymi technologiami i możliwościami Internetu.
Ponadto współtworzymy wiele projektów społeczno-edukacyjnych i jesteśmy inicjatorami działań aktywizujących czytelniczo mieszkańców gminy.

Zbiory
W wypożyczalni dla dorosłych znajdują się książki z zakresu:
  • literatury pięknej polskiej i obcej
  • literatury popularnonaukowej ze wszystkich dziedzin wiedzy
  • literatury obcojęzycznej
  • lektury dla licealistów
W Oddziale dla Dzieci znajdują się:
  • książeczki-zabawki dla maluchów
  • bogato ilustrowane książki dla najmłodszych dzieci
  • baśnie, podania i legendy
  • powieści i opowiadania przyrodnicze, religijne, historyczne, przygodowe, fantastyczne
  • lektury do szkół podstawowych i gimnazjów
  • encyklopedie, słowniki, leksykony
  • literatura popularno-naukowa przeznaczona dla określonych grup wiekowych
Najmłodsi czytelnicy mogą czytać i wypożyczać książki oraz wykonywać ilustracje do swoich ulubionych bajek w specjalnie przygotowanym kąciku.

Od początku istnienia naszej Biblioteki ważnym aspektem jej działalności jest gromadzenie, opracowanie i upowszechnianie i promowanie kultury regionalnej.

Udostępnianie zbiorów na miejscu
Z książek zgromadzonych w czytelniach i księgozbiorach podręcznych GBP i filii użytkownicy korzystać mogą wyłącznie na miejscu. Księgozbiory te tworzą publikacje o charakterze naukowym, wydawnictwa encyklopedyczne, słowniki i informatory, materiały o regionie oraz czasopisma.

Nieodpłatny dostęp do Internetu zapewniony jest w każdej bibliotece.
Dostęp do Internetu przez czytelników może dotyczyć wyłącznie zasobów związanych z edukacją
i informacją.