czwartek, 10 maja 2018

XV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

W dniach od 8-15 maja w całej Polsce trwa XV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek pod hasłem "(DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA", które nawiązuje zarówno do obchodzonego w tym roku 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, jak i do wielu symbolicznych i praktycznych odwołań ukazujących znaczenie nieskrępowanego żadnymi nakazami czy zakazami czytelnictwa i nieograniczonego dostępu do dziedzictwa kulturowego.
Z tej okazji w dniu 9 maja bibliotekę we Frysztaku odwiedziły przedszkolaki z Zespołu Szkół w Lubli. Ponieważ dla wielu była to pierwsza wizyta w Bibliotece Publicznej na wstępie dzieci zapoznały się z historią biblioteki i jej księgozbiorem, mogły pobaraszkować między regałami, obejrzeć kolorowe i bogato ilustrowane książki. Za pomocą Magicznego Kamishibai – obrazkowego teatrzyku dla dzieci wysłuchały baśni „Brat i siostra” a następnie wykonywały ilustracje do przeczytanej baśni. Na koniec wizyty każde dziecko otrzymało na pamiątkę zakładkę do książki i zaproszenie do częstych odwiedzin. Miejmy nadzieję, że ta wizyta zainspiruje dzieci do sięgnięcia po książki pełne fascynujących przygód i czarów, a rodziców do zapisania swoich pociech do biblioteki i wspólnego rodzinnego czytania.