poniedziałek, 1 czerwca 2015

Ogólnopolski Tygodzień Czytania Dzieciom „Droga książki od pisarza do czytelnika”

Grupa dzieci z Przedszkola Publicznego we Frysztaku w dniu 29 maja 2015 r. odwiedziła Oddział dla Dzieci Gminnej Biblioteki Publicznej. Spotkanie odbyło się w ramach Tygodnia Czytania. Przedszkolaki obejrzały pokaz multimedialny objaśniający etapy powstawania książki, zapoznały się ze znaczeniem takich wyrazów jak: pisarz, ilustrator, wydawnictwo, introligatornia, drukarnia. Dzieci miały możliwość „poszperać” między regałami, dowiedziały się jak można stać się czytelnikiem biblioteki, poskakać do piosenek o książce . Podczas głośnego czytania wysłuchały opowiadania pt. „Franklin i książka z biblioteki”. Na zakończenie spotkania dzieci udały się do czytelni internetowej, gdzie korzystając z komputera utrwaliły wiadomości zdobyte na zajęciach przeglądając strony internetowe.