środa, 13 listopada 2019

Uczniowie SP z Cieszyny z wizytą w Gminnej Bibliotece Publicznej we Frysztaku.

16 listopada gośćmi naszej biblioteki byli uczniowie kl. I – VIII ze Szkoły Podstawowej w Cieszynie. Na wstępie dzieci zapoznały się z historią biblioteki i jej księgozbiorem, dowiedziały się również jak korzystać z naszego katalogu książek online oraz wypożyczyć książkę w systemem bibliotecznym MAK+. Następnie uczniowie kl. I-V wysłuchali opowiadania „Gruffalo” – ilustrowanego teatrzykiem stolikowym o sprytne myszce, która chciała zażyć ruchu… .  Dzieci w ten sposób mogły się dowiedzieć, że nie trzeba być silnym i wielkim, aby sobie poradzić w trudnej sytuacji. Wiele radości dało im rozwiązywanie jesiennej krzyżówki oraz myszkowanie w księgozbiorze dziecięcym. Starsze klasy wzięły udział w konkursie „Milionerzy”, gdzie mogli sprawdzić swoją wiedzę z różnych dziedzin. Każdy miał okazję poczuć się jak Milioner, losując pytanie, odpowiadając bądź korzystając z kół ratunkowych. Drużyna, która zwyciężyła otrzymała pamiątkowy BON PODARUNKOWY. Paniom i uczniom serdecznie dziękujemy za spotkanie i zapraszamy ponownie!!!