piątek, 5 kwietnia 2019

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

2 kwietnia naszą bibliotekę odwiedziły dzieci z Przedszkola Publicznego w Gogołowie. Przedszkolaki poznały historię święta, obchodzonego w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Dzień ten, to święto książki dla dzieci. Podczas spotkania dzieci brały udział w zabawach z książką m.in. „Czy znasz tę baśń”, rozmawialiśmy o tytułach bajek, które usłyszały w wierszu Magdaleny Podobińskiej „Kochajmy bajki”. Wielką radość sprawiło dzieciom wspólne oglądanie książek oraz kolorowanie ilustracji do baśni Andersena. Na koniec wizyty każde dziecko otrzymało na pamiątkę zakładkę do książki i zaproszenie do częstych odwiedzin. Przypominamy że wizyty w bibliotece to ważny element edukacji najmłodszych. Dziękujemy za wspólne świętowanie!!!