wtorek, 27 marca 2018

Spotkanie w Bibliotece z „Wróbelkiem Elemelkiem”

W dniu 23 marca w Bibliotece Publicznej w Gogołowie odbyło się spotkanie z najmłodszymi pod hasłem:  „Warto pamiętać o...” zorganizowane z okazji Światowego Dnia Wróbla obchodzonego 20 marca.
Data ta jest ściśle powiązana z astrologiczną wiosną. Głównym bohaterem imprezy był Wróbelek Elemelek. Wróbelki to przede wszystkim jeden z symboli świętowania nadchodzącej wiosny! Dzień ten pokazuje, że nie żyjemy sami...lecz ze zwierzątkami, które często potrzebują naszej pomocy. Dzieci wysłuchały bajki o psotach i kłopotach wróbelka Elemelka. Wykonały piękny portret ptasiego bohatera i znak, że wróbel towarzyszy człowiekowi od stuleci i jest pod ochroną. Zabawa w „spłoszone ptaki” dostarczyła wiele radości i uśmiechu. Nie obyło się też bez spotkania z Panią Wiosną! Wykonywanie kwiatów i strojenie Pani Wiosny było miłą zabawą. Uczestnikom serdecznie dziękujemy!

Alicja Jędrusik